W dniach 8–9.04.2025 r. studenci Wydziału Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Radomskiego przebywali na VI Forum Rachunkowości. Forum Rachunkowości to wydarzenie, które organizuje Koło Naukowe Rachunkowości przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Obejmuje ono szereg warsztatów oraz wykładów, które prowadzą eksperci z dziedziny rachunkowości i finansów.
Podczas VI edycji Forum Rachunkowości Uniwersytet Radomski był reprezentowany przez Dziekana Wydziału Ekonomii i Finansów dr hab. Marzannę Lament, prof. URad., Prodziekana Wydziału Ekonomii i Finansów dr hab. Magdalenę Paździor, prof. URad., pracowników Katedry Finansów, Ubezpieczeń i Rachunkowości – mgr Annę Borcuch, mgr Klaudię Chamerę oraz grupę 23 studentów należących do Studenckich Kół Naukowych działających na Wydziale Ekonomii i Finansów.
Obrady Forum Rachunkowości otworzył JM Rektor dr hab. Bernard Ziębicki, prof. UEK. Głos zabrali również Dyrektor Instytutu Informatyki, Rachunkowości i Controllingu dr hab. Marcin Jędrzejczyk, prof. UEK, oraz Kierownik Katedry Rachunkowości prof. dr hab. Dariusz Wędzki.
Pierwszego dnia Studenci mieli możliwość zapoznania się ze ścieżką kariery zawodowej w firmie audytorskiej PWC oraz poznali zasady egzaminów ACCA. Drugi dzień to merytoryczne oraz inspirujące prelekcje Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, a także spotkanie z Heineken – Ripple effect: How collections, credit risk and bad debt shape accountancy oraz z BBH – Alternatywne fundusze inwestycyjne od kuchni – jak nowoczesny księgowy wykorzystuje dane i technologię. Prelegenci, którzy wystąpili na Forum Rachunkowości, to specjaliści z pasją, którzy chętnie dzielili się swoim bogatym doświadczeniem zdobytym w dziedzinie rachunkowości i finansów.
Studenci WEiF URad. aktywnie uczestniczyli w prelekcjach. Konkursy tematyczne stały się areną, na której zaprezentowali swoje umiejętności oraz wiedzę. Ola Rdzanek, Zuzanna Sulima, Marta Molendowska oraz Mateusz Hochman zostali docenieni otrzymując wyróżnienie i nagrody.
Udział w Forum Rachunkowości był źródłem dodatkowej wiedzy, a także okazją do budowania sieci kontaktów i poszerzania horyzontów. Prowadzone dyskusje i wymiana doświadczeń z rówieśnikami i ekspertami umożliwiają studentom zdobywanie nowych umiejętności. Nieodzowną częścią wydarzenia były także wspólne rozmowy, które wspierają budowanie integracji.